Qarku Tirane

Lajme

Apr 28, 2016    0

Këshilli i Qarkut të Tiranës vlerësoi Shoqatën “Tirana” me titullin “Nderi i Qarkut” me motivacionin “Për mbrojtjen dhe promovimin e vlerave identitare, materiale, kulturore e shpirtërore të...

Apr 27, 2016    0

Me nismë të Eurorajonit Adriatiko-Jonian dhe kryetarit të Këshillit të Qarkut të Tiranës, z. Aldrin Dalipi, njëkohësisht Zv.President i Eurororajonit Adriatiko Jonian, u mbajt sot në Tiranë...

Apr 22, 2016    0

Më 20 prill 2016, Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi mori pjesë në konferencën “Parandalimi dhe lufta kundër parregullsive financiare dhe mashtrimeve në Programet e...

Apr 19, 2016    0

Në prag të Ditës së Aviacionit përkulemi me respekt për gjithë ata që i shërbejnë vendit me devocion e sakrificë!”.

Bashkia e Tiranës nderoi me medaljen e mirënjohjes 11 pilotë të...

Apr 13, 2016    0

Tirana do të ketë një shesh të sajin qendror, kushtuar tërësisht këmbësorëve, me gurë dhe bimësi nga të gjitha krahinat shqiptare.
Bashkia e Tiranës ka prezantuar projektin e sheshit të ri “...

Apr 04, 2016    0

Tirana ka bërë një hap përpara nga hija e komunizmit dhe ofron një përzierje shpirtrash, forcë dhe një pamje magjepsëse me arkitekturën e stilit ottoman.

Kështu shkruan e përditshmja...

Mar 24, 2016    0

Kryetari i Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi zhvilloi sot një takim me z. Peter Clavelle, Drejtor i Projektit të USAID për Planifikimin dhe Qeverisjen Vendore (PLGP).

...
Mar 21, 2016    0

Këtë fundjavë, gjimnazistë të shkollës “Aleksandër Moisiu” në Kavajë, i janë bashkëngjitur nismës së Këshillit të Qarkut Tiranë, "Kinemaja më afër të rinjve", dhe kanë ndjekur...

Mar 18, 2016    0

Në datat 15-17 Mars 2016 u zhvillua në Janinë konferenca “Sfidat dhe Perspektiva për Zhvillimin e Qëndrueshëm të akuakulturës dhe agrikulturës në makrorajonin Adriatiko Jonian...

Mar 14, 2016    0

U përurua sot në trekëndëshin e gjelbërt përballë Kambanës së Paqes, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” monumenti i Papa Françeskut, në kujtim të vizitës që ai zhvilloi në 21...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme