Qarku Tirane

Lajme

Nov 30, 2015    0

Në nder të 71-vjetorit të Çlirimit të vendit, morën pjesë në ceremoninë zyrtare drejtuesit e Këshillit të Qarkut Tiranë.

Nënkryetarja Bora Panajoti dhe këshilltarja Blerina Doracaj vendosën...

Nov 28, 2015    0

Kryeqyteti ka festuar sot 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Bashkia e Tiranës organizoi ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar në sheshin “Skënderbej”, gjatë së cilës u lëshuan...

Nov 27, 2015    0

Ditën e sotme më 27 nëntor 2015 u inaugurua shtatorja e Heroit të Popullit, Dedë Gjo Luli në krah të Muzeut Historik Kombëtar.

Vendosja e shtatores vjen në kuadër të festave të 28 dhe 29...

Nov 26, 2015    0

Një iniciativë, një motiv, një arsye më shumë për të sjellë të rinjtë pranë artit të kinemasë. Kjo është iniciativa më e fundit e Qarkut të Tiranës, i cila ka menduar që në prag të festave të...

Nov 26, 2015    0

Tirana ka përkujtuar sot 103-vjetorin e Pavarësisë. Në këtë ditë të shënuar kryeqyteti mori si dhuratë restaurimin e Monumentit të Pavarësisë, i cili tre muaj më parë u mor në përkujdesje nga...

Nov 24, 2015    0

Në kuadër të organizimit të Asamblesë së përgjithshme të Eurorajonit Adriatiko-Jonian, që do të zhvillohet në fillim të muajit dhjetor, Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi...

Nov 23, 2015    0

Pas reshjeve të dendura të rëna ditët e fundit në vendin tonë, situata emergjente në Qarkun e Tiranës po shkon drejt normalizimit.
Këshilli i Qarkut Tiranë, në bashkëpunim me Bashkinë e...

Nov 18, 2015    0

Bashkia e Tiranës organizoi ceremoninë përkujtimore për 71-vjetorin e çlirimit të Tiranës.
Në ceremoni merrnin pjesë Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, Kryetari i Bashkisë së Tiranës, z....

Nov 16, 2015    0

Presidentja e Asamblesë Europiane të Rajoneve (AER) ka shprehur ngushëllimet për tragjedinë në Paris.

“Edhe pse sulmet barbare po shumëfishohen në Evropë dhe në të gjithë botën, uniteti...

Nov 15, 2015    0

Qytetarët e Tiranës iu bashkuan këtë fundjavë festës së organizuar në Petrelë, Krrabë dhe Bërzhitë për promovimin e produkteve të zonës dhe përkujtuar festën e Çlirimit të kësaj zone. Në fjalën e...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme