Qarku Tirane

Lajme

May 05, 2016    0

Me rastin e 5 Majit, sot u zhvilluan në Tiranë homazhe në nder të dëshmorëve të Atdheut.

Të pranishëm në ceremoni ishin Kryetari i Kuvendit, z. Ilir Meta, Zv.Kryeministri, z. Niko Peleshi,...

Apr 30, 2016    0

”Për sportin si një vlerë e shtuar” me këtë synim Shoqata Sportive Minifutbolli Shqiptar, organizoi edicionin e 2 të Liga Universitare.

Një turne i hapur për të gjithë universitetet publike...

Apr 28, 2016    0

Këshilli i Qarkut të Tiranës vlerësoi Shoqatën “Tirana” me titullin “Nderi i Qarkut” me motivacionin “Për mbrojtjen dhe promovimin e vlerave identitare, materiale, kulturore e shpirtërore të...

Apr 27, 2016    0
Apr 22, 2016    0

Më 20 prill 2016, Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi mori pjesë në konferencën “Parandalimi dhe lufta kundër parregullsive financiare dhe mashtrimeve në Programet e...

Apr 19, 2016    0

Në prag të Ditës së Aviacionit përkulemi me respekt për gjithë ata që i shërbejnë vendit me devocion e sakrificë!”.

Bashkia e Tiranës nderoi me medaljen e mirënjohjes 11 pilotë të...

Apr 13, 2016    0

Tirana do të ketë një shesh të sajin qendror, kushtuar tërësisht këmbësorëve, me gurë dhe bimësi nga të gjitha krahinat shqiptare.
Bashkia e Tiranës ka prezantuar projektin e sheshit të ri “...

Apr 04, 2016    0

Tirana ka bërë një hap përpara nga hija e komunizmit dhe ofron një përzierje shpirtrash, forcë dhe një pamje magjepsëse me arkitekturën e stilit ottoman.

Kështu shkruan e përditshmja...

Mar 24, 2016    0

Kryetari i Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi zhvilloi sot një takim me z. Peter Clavelle, Drejtor i Projektit të USAID për Planifikimin dhe Qeverisjen Vendore (PLGP).

...
Mar 21, 2016    0

Këtë fundjavë, gjimnazistë të shkollës “Aleksandër Moisiu” në Kavajë, i janë bashkëngjitur nismës së Këshillit të Qarkut Tiranë, "Kinemaja më afër të rinjve", dhe kanë ndjekur...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme