Qarku Tirane

Lajme

Feb 24, 2020    0

U zhvillua në qytetin e Gjirokastrës workshop-i mbi vlerësimin e draft-rregullores "Për peticionet, ankesat, kërkesat dhe nismat qytetare".

Takimi u moderua nga drejtoresha e Shoqatës znj....

Feb 14, 2020    0

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu u nderua këtë të premte me titullin “Nderi i Qarkut” nga kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi.

“Në shenjë vlerësimi të lartë, për...

Feb 12, 2020    0

Më 11 shkurt Tirana mbushi një shekull Kryeqytet i Shqipërisë dhe i shqiptarëve.

Me këtë rast, Bashkia e Tiranës nderoi me medalje mirënjohjeje disa nga familjet më të nderuara të qytetit,...

Feb 11, 2020    0

Kryetari Qarkut zoti Aldrin Dalipi iu bashkua Kryetarit të Bashkisë Tiranë, zoti Erion Veliaj dhe autoriteteve vendore e qendrore në qytetet e Lushnjes, Rrogozhinës, Kavajës e Shijakut në kuadër...

Feb 05, 2020    0

Një delegacion i nivelit të lartë nga Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës po zhvillon një vizitë të nivelit të lartë në Tiranë, Shqipëri, nga 4 deri në 6 shkurt....

Jan 25, 2020    0

Delegacioni nga Qarku i Tiranës i kryesuar nga Kryetari Aldrin Dalipi zhvilloi sot një vizitë zyrtare në Qarkun Dubrovnik-Neretva.

Me këtë rast, u mbajt një takim i përbashkët i Presidentit...

Jan 25, 2020    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi u takua në zonën e bregdetit të Golemit në Kavajë me disa peshkatarë në këtë zonë ku folën për ecurinë e punës së tyre të përditshme dhe...

Jan 16, 2020    0

Deri pak muaj më parë sapo futeshe në zonën e Paskuqanit dhe shikoje anën tjetër të lumit vihej re qartë diferenca e dy botëve të ndryshme.

Nëse në anën përballë dukeshin pemë të mbjella...

Jan 14, 2020    0

Kryetari i Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi nderoi me titullin “Mirënjohje e Qarkut” Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë.

“Në shenjë vlerësimi të lartë për përkushtimin, kurajën, forcën...

Dec 30, 2019    0

Këshilli i Qarkut Tiranë pak ditë më parë ka zhvilluar mbledhjen në ambientet e bashkisë Kamëz ku ka miratuar një sërë vendimesh të rëndësishme, si buxhetin afatmesëm të Këshillit të Qarkut Tiranë...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme