Qarku Tirane

Lajme

Dec 15, 2015    0

Në ambientet e Këshillit Bashkiak të Tiranës u zhvillua sot takimi i parë mes Bashkisë dhe të moshuarve të cilët tashmë do të përfaqësohen nga Këshilli i Moshës së Tretë, për të ndjekur nga afër...

Dec 15, 2015    0

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë Tiranë, organizoi në datë 13 dhjetor eventin e fundvitit.

Në një përpjekje të përvitshme për të vlerësuar më të mirët e biznesit, ky institucion mblodhi...

Dec 11, 2015    0

Shoqëria civile dhe organizatat e grave zhvilluan dje diskutimin mbi Buxhetimin Gjinor me anëtaret e Këshillit Bashkiak të kryeqytetit. Në ambientet e ”Hotel Tirana”, të pranishëm ishin, kryetari...

Dec 11, 2015    0

Kryetari i Qarkut Tiranë dhe Këshillit Bashkiak, zoti Aldrin Dalipi bëri homazhe në Katedralen katolike të Shën Palit në nderim të Imzot Rrok Mirditës, Arqipeshkv i Kryedioqezës së Tiranës dhe...

Dec 08, 2015    0

Iniciativa e Qarkut Tiranë, “E hëna në kinema”, u konkretizua këtë të hënë të parë të dhjetorit.

Ishin të rinjtë e shkollës “Andon Zako Çajupi” në kryeqytet, ata që patën mundësinë të...

Dec 07, 2015    0

Partnerët Shqipëri akordoi çmimet e vitit në Filantropi sot në mbrëmje, në mjediset e hotel Rogner në Tiranë.

Çmimi i Filantropisë është një çmim në nivel mbarë kombëtar, që vlerëson dhe...

Dec 04, 2015    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi në datën 2 dhjetor 2015 në Bruksel në Asamblenë e XII është zgjedhur zëvendëspresident i Asamblesë së Përgjithshme të Eurorajoneve Adriatiko...

Dec 01, 2015    0

Kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi po merr pjesë në Asamblenë e Rajoneve Europiane (AER) që po zhvillohet në Bruksel.

Në ditën e parë të punimeve, Asambleja zgjodhi znj...

Nov 30, 2015    0

Në nder të 71-vjetorit të Çlirimit të vendit, morën pjesë në ceremoninë zyrtare drejtuesit e Këshillit të Qarkut Tiranë.

Nënkryetarja Bora Panajoti dhe këshilltarja Blerina Doracaj vendosën...

Nov 28, 2015    0

Kryeqyteti ka festuar sot 103-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë. Bashkia e Tiranës organizoi ceremoninë e ngritjes së flamurit kombëtar shqiptar në sheshin “Skënderbej”, gjatë së cilës u lëshuan...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme