Qarku Tirane

Lajme

Apr 19, 2016    0

Në prag të Ditës së Aviacionit përkulemi me respekt për gjithë ata që i shërbejnë vendit me devocion e sakrificë!”.

Bashkia e Tiranës nderoi me medaljen e mirënjohjes 11 pilotë të...

Apr 13, 2016    0

Tirana do të ketë një shesh të sajin qendror, kushtuar tërësisht këmbësorëve, me gurë dhe bimësi nga të gjitha krahinat shqiptare.
Bashkia e Tiranës ka prezantuar projektin e sheshit të ri “...

Apr 04, 2016    0

Tirana ka bërë një hap përpara nga hija e komunizmit dhe ofron një përzierje shpirtrash, forcë dhe një pamje magjepsëse me arkitekturën e stilit ottoman.

Kështu shkruan e përditshmja...

Mar 24, 2016    0

Kryetari i Qarkut Tiranë, z. Aldrin Dalipi zhvilloi sot një takim me z. Peter Clavelle, Drejtor i Projektit të USAID për Planifikimin dhe Qeverisjen Vendore (PLGP).

...
Mar 21, 2016    0

Këtë fundjavë, gjimnazistë të shkollës “Aleksandër Moisiu” në Kavajë, i janë bashkëngjitur nismës së Këshillit të Qarkut Tiranë, "Kinemaja më afër të rinjve", dhe kanë ndjekur...

Mar 18, 2016    0

Në datat 15-17 Mars 2016 u zhvillua në Janinë konferenca “Sfidat dhe Perspektiva për Zhvillimin e Qëndrueshëm të akuakulturës dhe agrikulturës në makrorajonin Adriatiko Jonian...

Mar 14, 2016    0

U përurua sot në trekëndëshin e gjelbërt përballë Kambanës së Paqes, në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit” monumenti i Papa Françeskut, në kujtim të vizitës që ai zhvilloi në 21...

Mar 09, 2016    0

Policia Bashkiake e Tiranës është përfshirë në një proces të plotë transformimi, jo vetëm sa i përket mjeteve ashtu edhe shërbimit ndaj qytetarëve dhe kthimit të kryeqytetit dhe...

Mar 08, 2016    0

Kryetari i Qarkut dhe Këshillit Bashkiak, zoti Aldrin Dalipi së bashku me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, zoti Erion Veliaj kanë zgjedhur që urimin për 8 Marsin, në Ditën...

Mar 01, 2016    0

Kryetari i Qarkut dhe Këshillit Bashkiak të Tiranës, zoti Aldrin Dalipi zhvilloi një takim pune me kryetarin e rajonit të Dubrovnikut, zotin Nikola Dobroslavic. ...

Pages

Subscribe to RSS - Lajme